עקיצת דבורה

עקיצת דבורה – הנחיות לזמן אמת

עקיצת דבורה עלולה להפתיע אתכם. לעיתים קרובות איננו שמים לב כי אנו קרובים לכוורת. נוכחות ביתן של הדבורים יכולה להיות סמויה, ועל כן גם לא נשים לב כי אנו בקרבת דבורים אשר יתעופפו לעברנו. לאחר העקיצה הראשונה כנראה כבר תשימו לב ותתרחקו מהמקום, אך מה עושים במקרה וכבר נעקצתם? אנשים רבים אינם יודעים כיצד להתמודד עם עקיצות בכלל, אך עקיצות דבורה דורשות התייחסות פרטנית ומעקב צמוד. אם אתם רוצים ללמדו מדוע יש להיזהר במקרה של עקיצת דבורה ומה ניתן לעשות, הנה כל המידע פרוש לפניכם.

עקיצת דבורה – הדרך הנכונה להתנהג

תשומת לב לפרטים

רבים מאיתנו אינם יודעים האם הם רגישים לעקיצת דבורה או שזו עלולה להסב להם אי נוחות אך לא מעבר לכך. אם אינכם יודעים מה מידת הרגישות שלכם לדבורים, אל תניחו לדברים לעבור לידכם ושימו לב לכל פרט. אצל אנשים רגישים עלולות להתפתח תופעות מסוכנות כגון חרחורים וקוצר נשימה, התנפחות בית הבליעה וכתוצאה מכך חנק וחסם על דרכי הנשימה או נפיחויות במקומות שונים. אם אתם מרגישים את אחת מהתופעות הללו לאחר העקיצה אל תהססו ורוצו לבית חולים. טיפול נכון יכול להציל חיים במקרה ואתם אכן רגישים לעקיצת הדבורה.

תוצאות העקיצה

במקרה ואינכם רגישים אתם יכולים להירגע, אך עדיין תוצאות של עקיצת דבורה עלולות להיות לא נעימות. כנראה שתחוו אדמומית ונפיחות קלה של האזור,כאשר במקרים קיצוניים תוכלו לראות נפיחות יתר של האזור. נסו לא להיכנס להיסטריה וטפלו בעצמכם כראוי.

דרכי טיפול

נסו להוציא את עוקץ הדבורה מתוך העקיצה. השתדלו לא לעשות זאת בעזרת האצבעות או פינצטה, מאחר ואם תעשו כן כנראה שתפזרו את ארס הדבורה בתוך העקיצה ורק תחמירו את המצב. אם תיקחו חפץ קהה אשר לא מפעיל לחץ רב על העוקץ אולי תצליחו להוציא אותו ללא פיצוץ שקיק הארס של הדבורה, וכך תמנעו מעצמכם כאבים חזקים. לאחר הוצאת העוקץ נסו לקרר את המקום על ידי תחבושות קרות או אפילו מגבת מלאת קרח. קירור נכון של המקום ימנע נפיחות יתר ויקהה את הכאב הקיים.