כוורת דבורים

כוורת דבורים – זירת הפשע

כוורת דבורים מחוץ לבית היא הסיוט של כל אחד. הכוורת תקשה על חייכם ולא תאפשר לכם להמשיך להיכנס ולצאת בכל פעם בה תחשבו לעשות זאת. אם הדבורים יחליטו למקם את ביתן ממש מול הכניסה שלכם, אתם עלולים להיקלע לבעיה רצינית. בכל פעם בה תרצו ללכת למכולת ולקנות חלב תצטרכו לתכנן מבצע צבאי. צריך לחשוב על הסחת דעת לדבורים מצד אחד הדיירים, כאשר הדייר השני רץ הרחק כדי לקנות את החלב המיוחל. אם לא די בכך, כאשר הקונה המאושר יחזור יהיה צורך לחזור על אותו תהליך בדיוק. כך כוורת דבורים פשוטה יכולה לעצור את חייכם ולהקשות על צעד ושעל שתרצו לעשות. עכשיו זה הזמן ללמוד כיצד להתמודד עם הבעיה ולשכוח מהצרה אחת ולתמיד.

כוורת דבורים – מוצאים פתרון למצב

מלכודות

אם הבעיה העיקרית אותה אתם חווים מהכוורת היאדבורים נודדות אשר נכנסות אליכם הביתה, תוכלו לדאוג לפיזור מלכודות ברחבי הבית. המלכודות נגד דבורים מעוצבות בצורת חרוטים, אשר להם פתח רחב מן הצד האחד וצר במיוחד מפתחו האחר. ליד הפתח הצר רצוי להציב פיתיון מתוק אשר ימשוך את הדבורים פנימה. מיד לאחר הכניסה דרך הצד הרחב, שובעות הדבורים ומעוניינות לצאת ולהתעופף חזרה לכוורת. בשלב זה הן נתקלות בבעיה, ואינן מסוגלות כיצד לצאת מהמלכודת בחזרה לאוויר. כך ניתן לפתור את הבעיה ללא כל מאמץ חוץ מניקוי המלכודות מדי פעם.

ריסוס

אם אתם יודעים בדיוק היכן ניצבת הכוורת והיא מקשה על חייכם, אל תתפשרו ודאגו להילחם נגד כל הדבורים שמטרידות אתכם. הזמינו מדביר מקצועי שעסק בעבר בהדברת דבורים, הצביעו לו על הכוורת ונסו להתייעץ איתו כיצד לפתור את הבעיה. אם הכוורת אכן גלויה, כנראה שהשיטה שתיבחר היא ריסוס ישיר על הכוורת. לפני ביצוע הריסוס המדביר עוטה על עצמו חליפת מגן מלאה, אשר אמורה לגונן עליו מפני עקיצות הדבורים שיתקפו אותו. בלבוש זה יגיע המדביר אל הכוורת וירסס אותה לחלוטין. הדבורים שינסו לתקוף אותו יזכו למנת ריסוס נוספת וכך תוכלו להיות בטוחים שהכוורת כולה סיימה את דרכה בעולם.