ריסוס

 

לעיתים כשנופלת עלינו מכת פשפשים, או פלישה של ממקים ושאר מזיקים, אנחנו חושבים שמשהו לא בסדר בנו, אולי ההיגיינה לא מספיק גבוהה,, או אולי בכלל מדובר במכת מצריים חשוכה. אך בימי הקיץ החמים, כאשר הזוחלים המכרסמים ושאר החרקים יוצאים בחיפוש אחר החיים, אין מה לעשות וכל אחד מאתנו לעיתים סובל ממכת מזיקים כזו או אחרת. ריסוס היא שיטת הדברה יעילה ומהירה המאפשרת להיפטר ממרבית האורחים הלא רצויים עוד לפני שתספיקו לסיים את השיחה עם המדביר.

לעיתים, כאשר יש פלישה של נמלים או מקקים, ניתן לטפל בצורה נקודתית על ידי הריגה או ריסוס בחומרי ריסוס ביתיים (כאלה שניתן לקנות בסופרים או בחנויות הבניין). אך למרבה הצער, לעיתים, המקרים יותר מורכבים וצורכים טיפול מסובך על ידי אנשי מקצוע מתאימים. כאשר אלו המקרים, צריכים להשתמש במדבירים וחברות הדברה מקצועיות אשר לאלה אמצעים של ריסוס מתאים ויעיל על פי הסביבה ועל פי המזיק ממנו אתם סובלים. במידה ואתם סובלים ממכת נמלים, חשש לטרמיטים או פשפשים, או במקרים של נחשים, עקרבים ועוד מזיקים מסוכנים, חשוב לצלצל אל המדביר במידי, שיטפל במקרה באופן מקצועי.

תעשייה מגוונת של ריסוס והדברה
שוק ההדברה הוא שוק גדול ותחרותי, ובו מספר רחב של אפשרויות שונות להדברה. החל מפיזור אבקות ורעלים מוצקים, דרך ריסוס כימיקלים רעילים וממוקדים, כהנה בחומרים ירוקים להדברה ביולוגית ועד שיטות להדברה אלקטרונית או אמצעים שונים אחרים. כאשר מזמינים מדביר שיבצע ריסוס או כל הדברה אחרת, חשוב לוודא שזה יכול להעניק את הטיפול בו אתם מעוניינים למזיק ממנו אתם סובלים. בעוד שרבים מהמדבירים אולי יוכלו לבצע ריסוס נגד פשפשים, לא כולם יסכימו ללכוד נחשים.

בדקו אחר הסמכות ורישיונות
מכיוון שכאשר עוסקים בפעולת ריסוס, לרוב מתעסקים בחומרים מסוכנים שעלולים להוות סכנה בריאותית לבני אדם במידה ולא עוקבים אחר ההתוויות המדויקות, חשוב להשתמש שאנשי מקצוע בלבד שלא רק מכירים את המקצוע על בוריו, אלה גם בעלי ניסיון  והכשרה נאותה. בשביל לוודא זאת חפשו אחר מדבירים עם המלצות, אל תסגרו שום עבודה בלי לראות רישיונות והסמכות, ולכו עם תחושת הבטן אחר המדביר שעושה עליכם רושם אמין ומקצועי.