עקיצת צרעה

עקיצת צרעה – כאב והתמודדות

עקיצת צרעה עלולה להיות כואבת מאוד לאורך זמן. את העקיצה אתם עלולים לקבל רק במקרה ובו הצרעה תרגיש מותקפת. אם אדם מתקרב לעבר קן צרעות או עובר לידו בלי לשים לב, מבחינת הצרעה הוא מהווה איום על המלכה והקן. ברגע זה נכנסות כל הצרעות לתזזית ומנסות לתקוף את הפולש עד שהן יצליחו להניס אותו. בניגוד לדבורים אשר יכולות לעקוץ פעם אחת ומיד לאחר מכן צונחות ומתות, הצרעות מסוגלות לעקוץ פעמים רבות, תכונה ההופכת אותן למסוכנות במיוחד עבור בני אדם הרגישים לעקיצות אלו. אם תרצו לדעת מה הסיכונים אותם מביאה עימה עקיצת צרעה וכיצד לטפל בהם, הנה מספר פרטים אותם חשוב מאוד לדעת.

עקיצת צרעה – סיכונים ואפשרויות

סיבוכים אפשריים

אם נעקצתם על ידיצרעה או דבורה ואינכם רגישים לכך, אין לכם ממה להתרגש. כנראה שהאזור יהפוך לאדמומי ויתנפח מעט, אך מעבר לכך אתם תהיו בסדר. אם אתם רגישים לעקיצות אלו, אפילו הצרעה הקטנה ביותר עלולה להכניס את המערכת שלכם לסחרור. בני אדם הרגישים לעקיצות אלו יכולים לחוות תסמינים קשים מאוד לאחר העקיצה. הדופק יכול להתחיל להאיץ, תוכלו לראות כיצד בחילה משתלטת עליהם והם מרגישים שהם על סף עלפון. במקרים של רגישות קיצונית דרכי הנשימה עלולות להיסתם כתוצאה מהתנפחות הגרון, דבר המוביל ללא טיפול מתאים לסכנת חיים ממשית. מסיבה זו יש להיזהר מצרעות ודבורים, במיוחד אם אתם רגישים לעקיצות אלו.

טיפולים לאחר העקיצה

כדי למנוע נפיחות יש לשים את היד כולה בקרח או לדאוג לקירור כולל שלה. על ידי הקור תמנע ההתנפחות של היד ותוכלו לחזור ולתפקד תוך זמן קצר. יש להקפיד ולמרוח משחה המרגיעה כאבים ומאלחשת את האזור, וכך תוכלו להיות בטוחים שתמנעו תגובות קיצוניות של העור. במקרים של עקיצות ברורות יש להיות מוכנים לימים לאחר העקיצה. גם אם בתחילה לא תחוו כאבים חזקים, הסתבר כי את עיקר הכאבים חשים בני האדם רק ביום השלישי לאחר העקיצה, ועל כן כדאי להמשיך בטיפולים להרגעת האזור במשך שבוע שלם לאחר העקיצה.