מיהי הצרעה

מיהי הצרעה ולמה מפחדים ממנה? – כל ההסברים

מיהי הצרעה ומה תפקידה בעולם? שאלה זו נשאלת על ידי מדענים ואנשים ברחבי העולם, אך ההתלבטות לגביה עדיין גדולה יחסית. הניסיון להבין את הצרעה עלול להביא אתכם לתובנות ברורות. הצרעה היא מזיק מעופף הנחשב לתוקפני ברגע שמתקרבים אל הקן שלו מעבר למספר מטרים. יכולתה של הצרעה לעקוץ את האדם מספר פעמים ולהמשיך לעוף הופכת אותה למזיקה יותר מהדבורה, ולמרתיעה במיוחד עבור אנשים האלרגיים לעקיצות הדבורים והצרעות אשר עלולים לסבול מתוצאות קטלניות לאחר עקיצה. לפני שמתחילים לחשוב למה קיימת הצרעה, הנה כמה סוגים שונים שיוכלו להבהיר לכם מיהי הצרעה ומה ביכולתה לעשות.

מיהי הצרעה אותה אתם מכירים? הסוגים השונים

צרעה מזרחית

הצרעה המזרחית מוכרת גם בשם "דבור". מין זה של צרעות הפך להיות המוכר ביותר עקב הרתיעה שחשים ממנו כל מי שנתקל בו. מדובר על צרעה גדולה במיוחד, אשר יכולה להיות גדולה כפליים מצרעה ממוצעת אחרת. הרעש אותו מפיקות הצרעות המזרחיות בכנפיהן נשמע למרחקו ומרתיע בני אדם אך גם טורפים פוטנציאליים אשר מתרחקים לשמע הרעש החזק שנשמע כאילו פורץ מתוך הדבור עצמו.

צרעה גרמנית

צרעה זו מתאפיינת בצבעיה העזים. רוב רובה של צרעה זו נראה צהוב, אך פזורים עליו פסים ונקודות בצבע השחור. לרוב גודלן של צרעות אלו יהיה קצת יותר מסנטימטר, והן יעופו סביבכם בקול רעש גדול. הצרעה הגרמנית אוהבת כשאר סוגי הצרעות בשרים מן החי או אוכל מתוק כגון סוכרים ודבש. אם תהיו מעוניינים להימנע מביקורים של צרעה זו בביתכם נסו לשמור את המזון סגור כך שלא ישחרר ריח אשר ימשוך את הצרעות פנימה.

צרעת הפלך

צרעת הפלך בעלת צבעים מעט שונים מהצרעה הגרמנית. בבסיסה של צרעה זו ניתן לראות את הצבע השחור, אך עליו פזורות נקודות צהובות, ובתחתית הבטן אף ניתן לראות מספר פסים צהובים. גודלה של צרעה זו הוא סנטימטר וחצי, ולמרות גודלה הקטן היא יודעת להגן היטב על הקן בו היא חיה. אם תתקרבו מעבר לטווח הביטחון של ששה מטרים סמוך לקן, תוכלו לראות את צרעת הפלך מתחילה להתכונן לקרב, לזמזם ולהתעופף לכיוונכם. אם תתרחקו תוכלו לצאת ללא פגע מפני שצרעה זו אינה תוקפת ללא סיבה הנראית לעין.