הרחקת יונים

 

בניגוד ליונה של נח, או יונת השלום במורשת היהודית, אין ספק שיונה או קן שלום של יונים בבית או במשרד, זה בהחלט לא סמל של שלום ומזל. אז כאשר מושבת יונים מקננת לכם מעל הראש, והשלשלת והנוצות מטנפות את כל מה שמסביב, הרחקת יונים היא צעד הכרחי בשביל לחזור לחיים רגילים ונעימים.

אז מהן השיטות והטריקים להרחקת יונים? מה מתאים לנו? וכיצד מבצעים את כל התהליך? החל מרשתות להרחקת יונים, דוקרנים, מחטים ועוד כל מיני שיטות שאומרות ליונים שהן אינן מוזמנות.

הרחקת יונים
הרחקת יונים משמעותה מניעה מהיונים להגיע לסביבה שלנו לצמיתות, ולא לאפשר להם לקונן בעליות הגג, חללי התריסים, מרזבים ועוד. אלה יראו את הבית שלכם כסביבה עוינת, יפסיקו להגיע אליו ויחלו לחפש מקום מחסה אחר.

הרחקת יונים אינה מצריכה פגיעה בבעלי הכנף, ואין צורך בשימוש ברעלים או שיטות הרחקה המזיקות ופוגעות ביונה. מרבית השיטות, אשר יעילות דיין להרחיק את היונים באמצעות יצירת סביבת גידול לא מזמינה אשר לא מאפשרת להם מעבר, או קינון נח.

מדוע לבצע הרחקת יונים
לעיתים, ניתן לחשוב כי יונה או שתים אשר נמצאות על הגג אינו כזה נורא, וניתן לחיות עם הציפורים הללו. אך הבעיה מתחילה כאשר אלה בוחרות בביתכם כסביבת גידול מתאימה לקינון והתרבות, וכאשר עוד ועוד יונים יגיעו, ירעישו, ילכלכו, משם הדרך להרחקתן תהיה הרבה יותר מסובכת. מלבד זאת, לשלשת היונים אשר במהירות רבה מצטברת ומהווה מקור זיהום שקשה להסיר, הופכת בזריזות ובקלות לבית גידול לחיידקים ושאר מזיקים, הגורמים לבעיות ומעבירים מחלות.

הרחקת יונים על ידי מקצוענים
מכיוון שלרוב, בשביל לבצע הרחקת יונים יעילה, יש צורך בהתקנה של מכשור מיוחד כמו רשתות ודוקרנים, דרוש לכם בעל מקצוע עם ניסיון וידע, אשר יוכל להתקין את אלו בצורה מהירה ובאופן נכון ויעיל. הצבת רשתות לעיתים מצריכה סנפלינג מהגג, ודוקרנים המוצבים בצורה לא מתאימה מהוויים אפילו סכנה. לכן צרו קשר עם מדביר מקצועי עוד היום, והיפטרו מהיונים בלי שום בעיות.